Databáze nebezpečných výrobků

Spain Shops plyšový pejsek

Hlášení RAPEX 17/2019

Měkký pejsek se zeleným tělem, bílou hlavou, černým čumákem a černýma očima. Je napájen dvěma AA bateriemi. Přibližné rozměry: 150 x 170 x 70 mm. Bez obalu.

Typ výrobku MK 1341-7
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Prostor pro baterie může být lehce otevřen bez použití jakýchkoliv nástrojů, čímž se zpřístupní baterie. Dále má pejsek na hlavě malou součástku (světlo), které se může snadno oddělit. Dítě tyto části může vložit do úst a může dojít k poškození gastrointestinálního traktu či hrozí udušení.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem EN 71-1 a EN 62115.

Čárový kód 6983216134179
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 30.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit