Databáze nebezpečných výrobků

Plyšový oslík

plyšový oslík

Česká obchodní inspekce provedla kontrolu hraček na vnitřním trhu a shledala, že v nabídce se nachází „plyšový oslík na baterie,“ který nevyhovuje bezpečnostním normám. Jedná se o plyšového oslíka s měkkou výplní. Uvnitř hračky je umístěn bateriový strojek. Po zapnutí strojek vydává zvuk a zároveň uvádí do činnosti hřídel, ke které je připevněn zahnutý plastový ocásek. Tato část způsobuje převracení hračky o 360° a zvířátko se válí smíchy. Hračka je bez obalu. Pouze v uchu hračky je splintem připevněna papírová visačka.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Země původu Čína
Rozpor s

Hračka nevyhověla bezpečnostním požadavkům NV č. 86/2011 Sb. Laboratorní ověření prokázalo, že při zkouškách se uvolnily malé části a to například oko hračky a kondenzátor z elektrického strojku. Švy na hřbetě hračky popraskaly a dítě má možnost dostat se k vlákenné výplni hračky. Nelze vyloučit, že při běžném a obvyklém způsobu používání hračky dojde k uvolnění malých částí či vlákenného materiálu, které může dítě spolknout či vdechnout.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Z důvodu zamezení výskytu dalších totožných výrobků na trhu, které nesplňují technické požadavky na hračky dle NV č. 86/2011 Sb. uložila ČOI ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z distribuce. Veškeré dostupné doklady a informace o hračce byly předány do celoevropské databáze RAPEX, kde byly zveřejněny pod číslem A12-1316-16.

Datum publikace 01.12.2016
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit