Databáze nebezpečných výrobků

plyšový medvídek

Hlášení RAPEX 7/2020

Plyšový medvídek s LED světly dostupný s kožišinou různých barev. Výrobek byl prodáván online, především prostřednictvím služby eBay.

Typ výrobku G97903 0999//1/N0
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek má malé části (poutko zipu a čumák), které se mohou snadno oddělit. Malé dítě by je molo vložit do úst a udusit se.

Zásobník baterií lze snadno otevřít bez pomoci jakýchkoliv nástrojů, takže se snadno zpřístupní části kabelů, elektronických součástek a výplně. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se nebo utrpět zranění.

Přístupný vnitřní kabel výrobku je příliš dlouhý. Mohly by se omotat kolem krku dítěte a molo by dojít k uškrcení.

Přístupné vnitřní kabely hračky obsahují nadměrné množství bis(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP) a diisononylftalátu (DINP) (naměřené hodnoty: 7 % a 0,22 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich reprodukční systém a játra.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení REACH, Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Datum publikace 17.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit