Databáze nebezpečných výrobků

plyšový medvídek

Hlášení RAPEX 51/2019

Plyšová hračka ve tvaru hnědého medvídka s řetízkem na klíče na hlavě.

Typ výrobku Položka. MO8253
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, poranění
Nebezpečí

Kroužek na klíče má ostré hrany a z kovu se uvolňuje nadměrné množství niklu (naměřená hodnota do: 3.95 µg/cm2/týdně). Nikl je silný senzibilizátor a může vyvolat alergické reakce, pokud je přítomen ve výrobcích, které přicházejí do přímého a dlouhodobého styku s pokožkou. Dítě by mohlo být při hře s kroužkem vystaveno působení niklu nebo se poranit o ostré konce.
 

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH a nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Slovinsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 22.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit