Databáze nebezpečných výrobků

ALL NEW MATERIALS plyšový medvídek

Hlášení RAPEX 48/2019

Plyšová hračka ve tvaru růžového medvěda poháněná bateriemi.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, zdravotní
Nebezpečí

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní knoflíkové baterie a malé části, které se mohou snadno oddělit. Malé dítě by mohlo malé části nebo knoflíkové baterie vložit do úst a mohlo by dojít k poškození jeho gastrointestinálního traktu nebo udušení. 

Dále plastový materiál nosu a krytu kabelů obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 13 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček, nařízení REACH a příslušné evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Čárový kód 4029069238601
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 01.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit