Databáze nebezpečných výrobků

Plyšový medvídek

Plyšová hračka s přísavkou ve tvaru medvídka, který má na přední části vrchního oblečení výšivku "Love". K hračce je připevněná papírová visačka a všitá etiketa a prodává se nezabalený. Na připevněné papírové etiketě se nachází označení plyšový medvedík 10 cm, ITEM No.: 4928006, B:600 a EAN: 6951449280062. Označení CE je uvedené na všité etiketě.

Typ výrobku ITEM No.: 4928006, B:600
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N z hračky oddělily oči a úplně zapadly do válce na malé části, pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Čárový kód 6951449280062
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně nacházel nebezpečný výrobek v počtu 1 ks. Prodávajícímu byly uloženy závazné pokyny zamezit prodej nebezpečného výrobku a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 11.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit