Databáze nebezpečných výrobků

LUDI plyšový medvěd Maxi Ours

Hlášení RAPEX 23/2019

Velká (70 cm) měkká hračka představující medvěda v modré barvě s připojenými různými plastovými a látkovými součástmi (kroužky, kytky, zrcátka). Hračka je určená dětem ve věku od 1 do 4 let. 

Typ výrobku 30020
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Květiny na výrobku obsahují nadměrné množství polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH), zejména benzo[a]anthracen (BaA) (naměřená hodnota do: 0,95 mg/kg). Tyto PAH mohou způsobit rakovinu.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH. 

Čárový kód číslo výrobní šarže 341417 a 344716
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Datum publikace 10.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit