Databáze nebezpečných výrobků

plyšový elektrický pejsek

Hlášení RAPEX 6/2020

Plyšová hračka na baterie ve tvaru pejska s černobílou srstí a červenou mašlí s puntíky kolem krku a květinou na hlavě. Výrobek byl prodáván také online.

Typ výrobku 294556, Č. R716
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Zásobník baterií lze snadno otevřít bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže dojde ke zpřístupnění baterií. Dítě může vzít poškozenou nebo vytékající baterii a utrpět popálení v důsledku úniku chemických látek.
 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení výrobku (distributor).

Datum publikace 09.02.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit