Databáze nebezpečných výrobků

Plyšové srdce

plyšové srdce

Plyšová hračka s výplňovým materiálem z měkkých vláken. Je vyhotovená ve tvaru srdce s uchy a nohami a pomocí textilní šňůrky je k ní připevněná plastová přísavka. Srdce je vyhotovené v červeno-bílé kombinaci. Uvnitř hračky je vložené elektronické zařízení, které při stlačení vydává zvuk "I love you". Hračka je nabízená na prodej bez obalu. Na připevněné papírové etiketě je uvedené: plyšové srdce NO: 16643, číselné označení 120103a EAN kód: 6902501201037 spolu s označením CE.

Typ výrobku NO: 16643
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce tahem se silou 70 N oddělila z hračky přísavka, která úplně prošla přes zkušební šablonu. Hračka nesplňuje ani požadavky na švy textilních hraček s měkkou výplní. Textilní hračky s měkkou výplní jso určené pro děti do 36 měsíců, pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat věci často do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně už nebezpečný výrobek nenacházel, prodávající ostatní výrobky stáhl z prodeje. Kontrolované osobě byly uložené závazné pokyny stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Případ je dále v šetření až k hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, případně k jeho distributorovi. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 03.10.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit