Databáze nebezpečných výrobků

plyšová želva

Hlášení RAPEX 1/2022

Měkká plyšová hračka představující usměvavou zelenou želvu se dvěma velkýma zelenýma očima a s přísavkou. Výrobek se prodává také online, konkrétně prostřednictvím služby Wish.

Zabaleno v plastovém sáčku.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Hračka má malé části (oči), které se mohou snadno oddělit. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se. Přísavka obsahuje nadměrné množství dibutylftalátu (DBP) (naměřená hodnota: až 5,43 % hmotnostních). Tento ftalát může poškodit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém. Oči hračky obsahují nadměrné množství olova (naměřená hodnota: 15 mg/kg). Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle, může způsobit vývojovou neurotoxicitu a může mít vliv na kojené nebo nenarozené děti. 

 
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček, nařízení REACH a příslušných evropských norem EN 71-1 a EN 71-3.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Datum publikace 11.01.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2022. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit