Databáze nebezpečných výrobků

Plyšová včela

plyšová včela

Plyšová hračka ve tvaru včely červené barvy. Výrobek se dá uchytit na hladký povrch pomocí přísavky, která je připevněná k hlavě hračky pomocí textilní šňůrky. Ke hřbetu včely jsou přilepená křídla z textilie zelené barvy. Na připevněné papírové etiketě je uvedené: Item NO: MP1111 3M240, EAN kód: 8811116606503 a označení CE.

Typ výrobku ITEM NO: MP1111 3M240
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce tahem se silou 78 N oddělila z hračky přísavka, která úplně prošla přes zkušební šablonu. Textilní hračky s měkkou výplní jsou určené pro děti do 36 měsíců, pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat často věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně už nebezpečný výrobek nenacházel, prodávající zbytek nebezpečných výrobků stáhl z prodeje. Prodávajícímu byly uloženy závazné pokyny zamezit prodej nebezpečného výrobku a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Případ je dále v šetření až k hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, případně k jeho distributorovi. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud mají tuto hračku, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat malým dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 03.10.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit