Databáze nebezpečných výrobků

Kaili Toys Plyšová mačkací zvířata

Hlášení RAPEX 21/2010
5 mačkacích hraček ve tvaru medvídka, žirafy, tygra, lva a berušky vyrobených z různobarevného měkčeného PVC. Zabaleno v průhledném plastovém sáčku uzavřeného sponou s potiskem obrázků zvířat a domu.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Hračka představuje chemické riziko, protože obsahuje 29,7% (tygr), 14,4% (žirafa), 15,1% (beruška), 29,9% (lev) hmotnosti di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP). 
Podle nařízení REACH, jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, když mohou děti hračku nebo předmět pro péči o děti vložit do úst.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čárový kód 6946091600030
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje.
Datum publikace 25.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit