Databáze nebezpečných výrobků

LG - Imports plyšová kachnička

Hlášení RAPEX 12/2020

Bateriemi napájená plyšová panenka ve tvaru kachničky s přísavkou a řetízkem na klíče.

Typ výrobku Položka č: LG053084
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení, zdravotní
Nebezpečí

1) Výrobek má malé části (oči, kroužek a oči řetízku), které se mohou snadno uvolnit. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

2) Vnitřní elektronický modul je kvůli nepevnosti některých švů snadno přístupný a může se snadno rozbít, takže se uvolní malé části a knoflíkové baterie. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se, spolknout je a utrpět poškození gastrointestinálního traktu.

3) Plyšový povrch a plastový materiál kabelů v hračce a přísavky obsahuje nadměrné množství diisobutylftalátu (DIBP), bis(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP), diisononylftalátu (DINP), diisodecylftalátu (DIDP) a dibutylftalátu (DBP)(naměřené hodnoty do: 20 %, 13 %, 1,9 %, 0,65 % a 0,2 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich reprodukční systém a játra.

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH a nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (dovozce).

Datum publikace 22.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit