Databáze nebezpečných výrobků

Simla Home Decoration Plyšová hračka

Hlášení RAPEX 19/2010
Plyšové vycpané zvíře představující losa s červeným kabátem a pruhovaným béžovým a zeleným šátkem. Délka: 30 cm. Na etiketě je nápis: "Není určeno pro děti".

Typ výrobku TSH002 1 Beige stuffed elk (béžový vycpaný los) S/4 SMALL + 2 LARGE
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek, který nelze odlišit od plyšové hračky, představuje riziko udušení pro malé děti, protože dřevěné knoflíky jsou snadno oddělitelné a mohou být spolknuty.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu distributorem.
Datum publikace 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit