Databáze nebezpečných výrobků

Hanel Global Toys Plyšová hračka

Hlášení RAPEX 48/2010
Béžová textilní myš s měkkou výplní oblečená do růžového oblečku s provázky ukončenými malými korálky. Obleček je oddělitelný a na přední straně má dva dřevěné knoflíky. K výrobku je připevněn kartonový štítek s číslem zboží a kódem EAN. Ostatní informace na textilním štítku.

Typ výrobku 32029-1
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli malým korálkům, které lze snadno oddělit od oblečku a které zcela projdou válcem pro testování malých částí.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 8591452032685
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje. Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit