Databáze nebezpečných výrobků

QX Plyšová hračka

Hlášení RAPEX 1/2010
Figurka textilního králíka s výplní, v oblečku s dvěma knoflíky. Oči jsou z plastu. Výška cca 20 cm. Štítek obsahuje symbol věkového omezení. Podle štítku je předmět dekorativním zbožím.

Typ výrobku 404513
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože knoflíky na oblečku lze lehce oddělit a děti by je mohly spolknout. Výrobek je kvůli svému vzhledu atraktivní pro malé děti a nelze vyloučit, že by jej děti používaly jako hračku.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 5996033853810
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení výrobku z trhu a od zákazníků
Datum publikace 05.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Nohemy 16.7.2013 11:01

    well, the attack dog will bite him no doubt, so ueslns its a fatal wound which takes big show down in 5 seconds, he would just grab it and strangle it, via bear hug, kinda like i am legend'

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit