Databáze nebezpečných výrobků

Bauer Plyšová hračka - Tiere mit Herz, für kleine Hände das Größte (Zvířata se srdcem, nejlepší pro malé ruce)

Hlášení RAPEX 1/2010
Plyšová hračka ve tvaru růžového prasátka s očima z černých knoflíků a dřevěným diskem našitým na krku. Vyplněná hmotou z plastových vláken. Suchý zip na spodní straně, pod nímž je bílá krychlová krabička obsahující mimo jiné tlačítkový vypínač a přišroubovanou schránku na baterie pro tři knoflíkové baterie. Prasátko: délka cca. 14 cm; dřevěný disk: průměr 30 mm, výška 45 mm. Když se zmáčkne břicho, jsou slyšet slova Ich bin ein Schwein ("Jsem prasátko") a chrochtavý zvuk.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přišité dřevěné disky, které zcela projdou válcem pro testování malých částí, lze lehce oddělit (silou pouze 44 N).
Země původu Německo
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 4003402150003
Země záchytu Ohlašující: Rakousko, Další: Lucembursko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu
Datum publikace 05.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit