Databáze nebezpečných výrobků

Plyšová hračka - Soft stuffed toy dog

Hlášení RAPEX 6/2010
Plyšová hračka ve tvaru psa z růžového syntetického materiálu se žlutými tlapkami, černýma ušima, černým nosem a nylonovým jazykem na jednom konci přišitým. Pes má oči z tvrdého bílého plastu s černými panenkami. Na hlavě je žlutý pramen dlouhého syntetického materiálu a růžový pletený syntetický provaz na zavěšení hračky. Výplň hračky: syntetická vlákna. Rozměry hračky: – 180 x 140 x 220 mm, váha – 58,0 g.

Typ výrobku 4210
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože lze snadno oddělit oči a ty zcela projdou válcem pro testování malých částí.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 4026272042100
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu a zákaz prodeje.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit