Databáze nebezpečných výrobků

Tykkimäki plyšová hračka s přísavkou

Hlášení RAPEX 43/2014

Žluté a tyrkysové plyšové koně. Žlutý kůň má světle červenou hřívu a ocas a tyrkysový kůň žlutou hřívu a ocas z příze. Koně mají bílé nozdry a hnědé podkovy. Oči jsou přišité. Na straně koně je nápis: “I love you". K hlavě je připevněná bílou šňůrkou průhledná přísavka.

Typ výrobku zboží č. 20130006
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Výrobek obsahuje 31% hm. di(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP). Tento ftalát může způsobit poškození  dítěte a mohou představovat riziko pro plodnost a vývoj pohlavních orgánů. Průhledný plast přísavky lze snadno oddělit a dítě by ho mohlo vložit do úst. Hrozí proto udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 31.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit