Databáze nebezpečných výrobků

Muaa Plyšová hračka - pes

Hlášení RAPEX 13/2010
Výrobek je růžový měkký plyšový pejsek připomínající pudla s mašlemi připojenými na uších a na těle. Kolem krku je přívěsek ve tvaru srdce. Kartónový štítek se slovy "soft-toy dog (měkká hračka pes)" a čárovým kódem.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože přívěsek ve tvaru srdce lze snadno odstranit. Přívěsek projde válcem na malé části. 
Země původu Argentina
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušné evropské normě EN 71.
Čárový kód 500010056
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celními úřady.
Datum publikace 30.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit