Databáze nebezpečných výrobků

YOGO Plyšová hračka – Maskot - I love you

Hlášení RAPEX 24/2010
Hračkou je králík 30 cm dlouhý, má oči (14 mm) a nos (~ 18 mm) vyrobené z tvrdého plastu a gimpové vousy (průměr 0,25 mm, délka přes 50 mm). Hračka je vyrobena z měkkého materiálu bílé a světle béžové barvy. Oči a nos jsou černé. Králík drží béžové srdce s vyšitým nápisem 'I love you'. Hračka je prodávána v průhledném plastovém sáčku. Na etiketách jsou tato označení: značka CE, jména a adresy distributorů, piktogram a varování týkající se omezení věku 0-3 kvůli malým částem.

Typ výrobku YG-3743-TO
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože oči a nos králíka, které se vejdou do válce na malé části, lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek není v souladu se směrnicí o bezpečnosti hraček ani příslušnou evropskou normou EN 71.
Čárový kód 5907616237439
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu distributorem.
Datum publikace 15.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit