Databáze nebezpečných výrobků

Windel plyšová hračka "Light and Sound"

Hlášení RAPEX 12/2014

Zpívající plyšový medvídek s červeným plastovým nosem, který drží malý průhledný sáček s bonbóny. Na štítku je datum minimální trvanlivosti: 30.06.2014).

Typ výrobku položka 10020 L: 0201808 (jedlá část)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení, udušení
Nebezpečí

Plastový kryt části vydávající zvuky se může uvolnit, čímž se zpřístupní malé části, které mohou děti vložit do úst. Švy výrobku navíc nejsou dostatečně odolné a dítě by se mohlo dostat k výplni hračky. Může také nastat zkrat, při kterém se rozpálí přihrádka na baterie, takže hrozí popálení.

Země původu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a Směrnice o nízkém napětí (LVD)a odpovídajících evropských norem EN 71-1 a EN 62115.

Čárový kód 4006613000204
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu, svolání od spotřebitelů a zničení.

Datum publikace 15.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit