Databáze nebezpečných výrobků

Kaloo plyšová hračka "Horse mobile"

Hlášení RAPEX 50/2014

Plyšová hračka s výplní. Hračka je z barevného textilu a je určena k zavěšení na postýlku/kočárek pomocí šňůrky, pásku nebo gumy. 

Typ výrobku 9629136
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Chybí povinné varování na hračce a obalu určené pro hračky tohoto typu, které jsou určeny k zavěšení do postýlky, ohrádky nebo kočárku. Pokud se v souladu s bezpečnostním varováním hračka z dosahu dítěte neodstraní, dítě by se mohlo zamotat do částí hračky (šňůrky, vlákna) a uškrtit se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 10.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit