Databáze nebezpečných výrobků

Aqure plyšová hračka "Giraffe Baby Crib Activity Spiral Stroller Toy"

Hlášení RAPEX 1/2016

Plyšová žirafa, která se používá na postýlku nebo kočárek. Spirálový tvar. K žirafě jsou připevněni čtyři plyšoví ptáčci, z nichž jeden obsahuje elektronický hudební prvek v kapse na suchý zip. Dodává se v plastovém sáčku.

Typ výrobku série I041315
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Elektronický prvek ve váčku na suchý zip je snadno přístupný a hrozí, že se dítě udusí. Obal je příliš tenký, a pokud si s ním dítě hraje, může zakrýt současně ústa i nos a způsobit udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.01.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit