Databáze nebezpečných výrobků

Eetu ja Konna Plyšová hračka – 1. žába, 2. kočka, 3. žába

Hlášení RAPEX 50/2010
1. Zelená žába ("Konna") se zelenou košilí, žlutými kalhotami a bílými botami. Výška cca 23 cm. 2. Oboustranná kočka ("Pushkin") může být buď bílorůžova se žlutýma očima nebo šedočerná s červenýma očima. Druhou stranu lze schovat v břiše kočky. Součástí je perlový náhrdelník.3. Světle zelený žabí král ("Sammakkokuningas") se žlutou korunou, červeným kabátem, červenými kalhotami a černýma nohama. Výška cca 25 cm.

Typ výrobku 1. Konna: 34800000 na faktuře 2. Pushkin: 34804000 na faktuře 3. Sammakkokuningas: 34802000 na faktuře
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože oči žáby a perly kočičího náhrdelníku lze snadno oddělit a zcela projdou válcem pro testování malých částí.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit