Databáze nebezpečných výrobků

Flash Plnicí zapalovač

Hlášení RAPEX 49/2010
Plnicí průhledný světle modrý zapalovač (přibližné rozměry: 5,5x2,2x1cm). Zapalovače jsou zabalené v červené kartonové krabici (25 ks) s návodem k použití a varováním v šesti jazycích (přibližné rozměry: 13x8x7,3 cm).

Typ výrobku mat-maxi-1919
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Popálení, požár
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí požáru a popálení, protože nemá pojistku proti použití dětmi.
Země původu Čína
Rozpor s Podle rozhodnutí komise 2006/502/ES musí členské státy zajistit, že se na trhu objeví pouze zapalovače odolné proti použití dětmi.
Čárový kód 5201467019191
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 07.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit