Databáze nebezpečných výrobků

khadi pleťový toner "Rosenwasser Absolut naturrein"

Hlášení RAPEX 15/2016

Růžová voda na pleť v průhledné plastové lahvičce s černým víčkem se závity (objem 210 ml). Bezbarvá tekutina se šedou usazeninou. Rozprašovač je volně připevněn k nádobě.

Typ výrobku datum výroby 04/2015, datum spotřeby 12/2017, série R-04
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje nadměrné množství mezofilních aerobních bakterií (naměřené hodnoty až 1300 cfu/g). Zvláště při použití na suchou a poškozenou kůži může dojít k podráždění kůže a k infekci.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 8906020511293
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.05.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit