Databáze nebezpečných výrobků

Pr.FRANCOISE BEDON Paris pleťové mléko "Lait de toilette Hydratant pour Bébé"

Hlášení RAPEX 34/2018

Hydratační pleťové mléko určené k použití při přebalování dítěte. Zabaleno v bílé lahvi o objemu 1000 ml s bílým uzávěrem. Text na výrobku je v angličtině a francouzštině.

Typ výrobku série: 216/06/17/10
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

V přísadách tohoto mléka, které se neoplachuje z pokožky, jsou uvedeny látky methylchloroisothiazolinon (MCI) a methylisothiazolinon (MI). MI a MCI jsou senzibilizující činidla a mohou vyvolat u senzibilizovaných osob alergickou kontaktní dermatitidu.

Země původu Francie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení o kosmetických výrobcích.

Čárový kód 3 045050 086277
Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (prodejce).

Datum publikace 17.09.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit