Databáze nebezpečných výrobků

Setino Plavky Barbie (může se jednat o padělek)

Hlášení RAPEX 36/2011

Dívčí plavky, velikost: 7 / 122 a další. Zavazují se za krkem na dvě elastické šňůrky, každá dlouhá 40 cm Na koncích jsou uzly a zarážky ve tvaru plastových kuliček. Na plavkách je slovo 'BARBIE'. Na našitém štítku jsou informace o ochranné značce "Barbie", informace o složení a o distributorovi v Maďarsku.

Typ výrobku Barbie mořská panna 951-861.
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám s volnými konci, uzly a zarážkami. Šňůrky by se mohly při pohybu dítěte zachytit za pevné předměty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 5991329518619
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Maďarsko, Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor dobrovolně ukončil prodej. Úřady zakázaly prodej.

Datum publikace 18.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit