Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Plavecký kruh "Peldriņķis"

Hlášení RAPEX 36/2011

Nafukovací plavecký kruh 91cm, z měkčeného PVC. Zadní část je žlutá, vrchní část je průhledná s barevným obrázkem motýla. Na výrobku je varování v angličtině. Zabaleno v průhledném obalu se štítkem s informacemi o výrobci a dovozci, varováním v lotyštině a estonštině.

Typ výrobku zboží č.SL21017
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje  mezi 11,5% a 12,7% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP), 2,9% a 6,5% di- isononylftalátu (DINP) a 0,28% a 0,49% di- isodecylftalátu (DIDP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 4750733120358
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce zboží dobrovolně stáhnul z trhu.

Datum publikace 18.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit