Databáze nebezpečných výrobků

Weilong Plavecké sedátko pro malé děti "Sun Attraction - Baby seat with cover"

Hlášení RAPEX 31/2012

Plavecké sedátko pro malé děti se stříškou (66cm x 66cm) s integrovaným tvarem palmy. Prodává se v průhledném sáčku. V obalu je velký štítek s informacemi o použití v různých jazycích.

Typ výrobku YC 13050
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí utonutí, protože se ve vodě může obrátit a uvěznit tak dítě pod hladinou. Sedátka do vody nesmí vyvolávat dojem, že se jedná o hračku a nesmí mít vzhled atraktivní pro děti.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13138-3.

Čárový kód 5291410047883
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.08.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit