Databáze nebezpečných výrobků

Vidal plavecké rukávky/křidélka "Manguitos Decorados"

Hlášení RAPEX 3/2014

Modrá plavecká křidélka s obrázkem modré kachny se žlutým zobákem. Na rukávcích je potisk bílým textem v několika jazycích včetně španělštiny obsahující následující: "VAROVÁNÍ. Nevhodné pro děti do 3 let". Zabaleno v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku ref. 0211226
Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Ventilek příliš vyčnívá z okolního povrchu, když jsou obě části křidélek nafouknuté. Chybí návod, varování, rady a doporučení k použití, údržbě nebo zajištění bezpečnosti, z nichž všechny jsou důležité pro zajištění správného použití výrobku.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky příslušné evropské normy EN 13138-1.

Čárový kód 8432583112269
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit