Databáze nebezpečných výrobků

DROMADER plastový vláček "Interesting Electric Train"

Hlášení RAPEX 34/2016

Sada s lokomotivou napájenou bateriemi, která vydává zvuky, čtyřmi plastovými kostkami ve tvaru písmen a čísel a šesti kartonovými kartami s barevnými obrázky.

Typ výrobku č. 8688i
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kostky ve tvaru písmen "J" a "B" přestavují malé části. Chrasticí prvky lokomotivy a části předních světel jsou také malé části, které se mohou snadno oddělit od hračky. Hrozí proto udušení. Přihrádku na baterie lze navíc snadno otevřít, čímž se děti dostanou k bateriím, které by také mohly způsobit udušení.

Země původu Hongkong
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115.

Čárový kód 6900368330570
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.09.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit