Databáze nebezpečných výrobků

Cambridge Diet Plastový šálek na pití

Hlášení RAPEX 24/2011

Plastový šálek s víčkem, které má hubičku s oddělitelným kloboučkem. Na jedné straně je logo "The Cambridge Weight Plan". Dodáváno v plastovém sáčku.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli malé plastové zátce na vnitřní straně šálku, která zakrývá hubičku a která může projít otvorem pro pití.
 

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14372.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 23.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit