Databáze nebezpečných výrobků

Sweet Puppy Plastový psík s želé

nebezpecny-plastovy-psik

Plastová průhledná skládačka o velikosti cca 85 × 66 × 36 mm s papírovou vsadkou obsahuje malého plastového pejska a sáček různobarevných želé bonbonů o hmotnosti 10 g. Bílý pejsek s otáčecí hlavou v poloze na všech čtyřech má zbarvený trup a oblasti okolo uší a očí, delší načepýřený ocásek ze světlých umělých vláken a na bříšku vyraženou zemi původu (MADE IN CHINA). 

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Nebezpečí

Výrobek je rizikový vzhledem k obsahu látky di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP). Estery kyseliny ftalové mohou přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP negativně působí na reprodukční orgány a může zapříčinit neplodnost.

Země původu Čína
Rozpor s

Plastový pejsek obsahuje DEHP v množství 7,6 % hm. To nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 01.06.2015
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit