Databáze nebezpečných výrobků

Plastový míček "Flashing Spiky Ball"

Hlášení RAPEX 51/2015

Blikající míček s výstupky z měkkého barevného plastu. Zabalen v kartonové krabičce. Průměr míčků je 75 mm.

Typ výrobku JCJ-F600
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Některé nepřístupné části hračky (koncovky LED žárovky, pájka na desce s plošnými spoji) obsahují olovo (naměřeno: 6,177% hm.). LED žárovka navíc obsahuje bróm (naměřeno až 0,52% hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek není v souladu se směrnicí Komise 2011/65/EU o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (Směrnice RoHS 2).

Čárový kód 0200001459399
Země záchytu Ohlašující: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 28.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit