Databáze nebezpečných výrobků

Plastový luk se šípy

Hračka obsahuje plastový luk se třemi šípy, které jsou zakončené přísavkou. Součástí balení je i plastové pouzdro na šípy a terč s obrysy lidí. Hračka je zabalená zalisováním průhledné fólie na barevně potištěný kartónový papír. Na obalu je uvedený název POWER BON, NO: 8801 a označení CE. Na zadní straně obalu je nalepený papírový štítek s údaji: Šíp N:020713.

Typ výrobku Obal NO: 8801, Šíp N:020713
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Zkoušením se ze střel oddělily přísavky silou menší než 90 N, přičemž jejich rozměr je takový, že projdou přes zkušební šablonu. Při běžném chování dětí hrozí při používání této hračky riziko zablokování dýchacích cest. Maximální kinetická energie šípů vystřelovaných z luku překročila stanovenou hodnotu. Při zasáhnutí nechráněné části těla, např. oka, může dojít k poranění.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený výrobek již nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Kontrolované osobě byly uložené závazné pokyny stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Případ je dále v šetření. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, kteří si tuto hračku zakoupili, aby ji přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 09.05.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit