Databáze nebezpečných výrobků

Dausini® Plastoví dinosauři - Svět dinosaurů

Hlášení RAPEX 7/2010
Soubor 12 hraček dinosaurů, různých tvarů a barev, z polo-měkkého plastu. Na kartonovém obalu jsou tato označení: název hračky a číslo modelu, "CE značka", jméno a adresa dovozce, "Made in China", piktogram s omezením věku 0-3 , "€œNot intended for children below 3 years (Není určeno pro děti do 3 let)", "€œStore the packaging for further information (uskladněte obal pro další informace)", "€œThe packaging is not a toy (balení není hračka)", "€œThe toys inside may vary from those presented on the packaging (hračky uvnitř se mohou lišit od těch, uvedených na obalu)".

Typ výrobku HS 58851 No. D070 (na společném balení).
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,47% hmotnosti di-"isononyl" ftalátu (DINP), 0,83% di(2-ethylhexyl) ftalátu (DEHP) a 1,04% dibutyl ftalátu (DBP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku vložit do úst.
Čárový kód 5908264452861
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu dovozcem.
Datum publikace 16.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit