Databáze nebezpečných výrobků

L*S - Le Stelle Group plastové pásky "Fashion Strings"

Hlášení RAPEX 40/2013

Proužky pro zaplétání v různých barvách známé jako "scoubidou". Obal obsahuje logo věkového omezení do 36 měsíců a odporující stanovisko: "výrobek není hračka".

Typ výrobku balení 30 ks: L 07694
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představuje chemické nebezpečí, protože obsahují 16% hm. (balení 20 ks) a 15% hm. (balení 30 ks) diisobutylftalátu (DIBP).

Země původu Čína
Čárový kód 8034123076941
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 20.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit