Databáze nebezpečných výrobků

Guangda plastové panenky "Glamour Girl - Fashion Girl"

Hlášení RAPEX 50/2013

Plastová panenka vysoká cca 15 cm. Prodávají se čtyři různé typy s hlavou a tělem barvy bílé, hnědé, fialové a zelené. Panenky mají dlouhé vlasy a doplňky. Obal: kartonová krabice s průhledným oknem.

Typ výrobku zboží č. 112
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože hlavy panenek obsahují nadměrné množství di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) (naměřené množství až 13,3 % hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8594167132251
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 01.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Lenka 23.2.2014 08:52

  Tuto panenku včera dostala dcera od babičky, která ji koupila v cukrárně. Já jsem tuto panenku viděla také v cukrárně. Jsou u ní v krabičce přibaleny 2 čokoládové bonbony.

  reagovat

  R R
  • dTest 24.2.2014 13:45

   Vzhledem k tomu, že nebezpečné výrobky nebyly vpuštěny do země (viz informace o povinných opatřeních), není příliš pravděpodobné, že by v cukrárnách byl v prodeji totožný výrobek. Zkontrolovala jste čárový kód? V případě, že máte podezření na prodej nebezpečného výrobku, lze podat podnět ČOI.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit