Databáze nebezpečných výrobků

plastové nálepky "Sticker"

Hlášení RAPEX 24/2015

Dva druhy archů s nálepkami: 1) zvířata 2) smajlíci. Archy jsou zabaleny v průhledném plastu s textem "We have hopes because we love" na štítku na plastovém obalu.

Typ výrobku zboží č. 1.) KT07-2 2.) KT07-3
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí pro životní prostředí a (nepřímé) chemické nebezpečí, protože obsahují nadměrné množství kadmia, které může při požití nebo vdechnutí poškodit lidské zdraví a způsobit rakovinu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód -
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 23.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit