Databáze nebezpečných výrobků

plastové letadlo "D-63 Super Power Plane"

Hlášení RAPEX 8/2016

Zelené plastové letadlo (rozměry cca: 16,5x13x7 cm), s barevnými plastovými nálepkami s nápisy "Plane Super Power", "D-63 Super Power". Když se zatáhne za šňůrku vzadu, letadlo jede a v mechanismu nahoře blikají světla a ozývají se zvuky. Zabaleno v průhledném plastovém sáčku s nápisem "TOYS TOYS".

Typ výrobku Model: SB157G
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože obsahuje malé části (samolepky, kola, osa zadních kol, úlomky zevnitř zvukového mechanismu, šňůrka), které lze snadno oddělit, a děti je mohou spolknout nebo vdechnout. Plastový obal je příliš tenký a hrozí, že zakryje dítěti zároveň ústa i nos a zablokuje dýchací cesty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 29.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit