Databáze nebezpečných výrobků

Plastové letadlo CARTOON

Barevné plastové letadlo, které se skládá z 23 barevných dílů, je uložené na barevné kartonové podložce, která je zalisovaná v tvrdém bezbarvém plastovém materiálu. Na samostatné etiketě, která je přilepená ke kartonové podložce, je uvedené číslo výrobku: NGHD 786965 a EAN kód: 6991207869658. Označení CE je umístěné na etiketě, která je přilepené na kartonové podložce.

Typ výrobku NO. 8608; číslo výrobku: NGHD 786965
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Hračky a odnímatelné součásti hraček pro děti do 3 let nesmí v jakékoliv poloze úplně zapadnout do válce na malé části. Jednotlivé části letadla - přední kolečka i s konzolemi, zadní kolečka, zadní zelená směrovka, přední ochranný kryt, přední část letadla a nit vrtule úplně zapadly do válce na malé části. Taktéž při zkoušce tahem se z křídla letadla silou menší než 90 N uvolnil levý i pravý zelený ozdobný díl, přičemž oba úplně zapadly do válce na malé části. Pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat často věci do úst, představuje letadlo spolu s uvolněnými částmi riziko zadušení.

Země původu Čína
Čárový kód 6991207869658
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Kontrolované osobě byly uložené závazné pokyny stáhnout nebezpečný výrobek z trhu, informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku a o možnosti jeho vrácení zpět. Případ je dále v šetření až k hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR., případně k jeho distributorovi. Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku zakoupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat dětem na hraní. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 25.07.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit