Databáze nebezpečných výrobků

Plastové kostky a zvířátka - Kocky ZOO

Souprava se skládá ze 43 kusů různých plastových dílů (kostek, zvířátek a podobně). Zabalené jsou do plastového obalu se zipovým uzávěrem. Na obale je uveden název Blocks, 5063. Na nalepeném papírovém štítku je údaj KLOCKI ZOO – 43 EL, INDEX 302620 a označení CE.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Souprava obsahuje 2 kusy dílů, které úplně zapadly do válce na malé části. Protože hračka má charakter jednoduché stavebnice, která je všeobecně určená pro děti do 3 let, malé díly představují pro děti této věkové skupiny riziko zadušení.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se uvedený nebezpečný výrobek už nenacházel v nabídce pro spotřebitele. Nedošlo k prodeji nebezpečného výrobku konečnému spotřebiteli. Distributorovi byly uložené závazné pokyny: zabezpečit prodej jen bezpečných výrobků. Předmětný nebezpečný výrobek se může na trhu SR vyskytovat dodáním od jiných hospodářských subjektů, proto Slovenská obchodní inspekce doporučuje spotřebitelům, pokud si tuto hračku koupili, aby ji ve vlastním zájmu přestali dávat na hraní dětem mladším 3 let. Spotřebitel má právo předmětný nebezpečný výrobek vrátit zpět a při uplatnění tohoto práva mu bude vrácena kupní cena výrobku.

Datum publikace 30.11.2015
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit