Databáze nebezpečných výrobků

Insect Plastové hračky - hmyz

Hlášení RAPEX 6/2012

Plastový hmyz o délce 13 a 20 cm v barvě opravdového hmyzu. Jedná se o 4 druhy (kobylka, mravenec, škorpión a slunéčko). Zabaleno v průhledném plastovém sáčku uzavřeném kartonem. Na kartonu jsou obrázky hmyzu v přírodě a slova: 'Insect – Warning: Choking Hazard – Small parts. Not for children under 3 years'. Obal dále obsahuje symboly věkového omezení (3 roky), značku CE a číslo výrobku.

Typ výrobku č. 837 (ref. výrobce) a ref. 40036 (reference dovozce)
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují chemické nebezpečí, protože obsahují 0,8% hmotnosti di(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) a 5% hmotnosti di-"isononyl"ftalátu (DINP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8400369802253
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit