Databáze nebezpečných výrobků

Funny Toys Animals, World of Nature Plastové figurky zvířat

Hlášení RAPEX 38/2011

Sada plastových zvířat z džungle v průhledném plastovém sáčku s kartonovým štítkem.

Typ výrobku číslo zboží na faktuře: DW0910025
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje až 6,9% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP). Navíc výrobek obsahuje di-isonylftalát (DINP) (pozitivní nález, nekvantifikováno) a množství fenolu, které přesahuje maximální povolený limit 150 mg/kg.

Navíc obsahuje plastový sáček 330 mg/kg kadmia. Výrobek představuje nebezpečí pro životní prostředí a nepřímo ohrožuje zdraví, protože obsah kadmia (kadmiového kovu) přesahuje limit 0,01% (tzn. 100 mg/kg) hmotnosti polymeru.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz..

Datum publikace 01.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit