Databáze nebezpečných výrobků

Nuova serie (Výrobky jsou padělek) Plastové figurky - Figure Set card GORMITI

Hlášení RAPEX 48/2010
Plastové figurky postav ze seriálu GORMITI, výška ~ 62 mm. Figurky i karta jsou zabalený v originálním obalu v tmavě červené barvě. Na kartě je nápis "GORMITI".

Typ výrobku III Serie, Art.№ NCR99850
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobky představují chemické nebezpečí, protože hračky v modré, hnědé a fialové barvě obsahují: 1,44% hmotnosti di-n-oktyl ftalátu (DNOP), 2,34% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP), 12,02% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP); šedá a béžová hračka obsahuje: 2,33% hmotnosti di-n-oktyl ftalátu (DNOP), 3,67% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP), 13,29% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP); světle modrá a zelená hračka obsahuje: 1,27% hmotnosti di-n-oktyl ftalátu (DNOP), 3,21% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP), 8,39% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Čárový kód 8027638998501
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit