Databáze nebezpečných výrobků

Wild Animal Plastová zvířata - plastová zvířata - Animaux de la džungle

Hlášení RAPEX 10/2010
Plastové figurky různých divokých zvířat. Prodávají se v lepenkové krabici s ilustrací několika zvířat (lev, tygr, zebra, atd.) a s nápisem: WILD ANIMALS (Divoká zvířata), NO.022, značkou CE, symbolem, že výrobek je nevhodný pro děti mladší 36 měsíců a s dalšími nápisy v angličtině.

Typ výrobku Lot: 04/LT29/09-N º 022 - Mod: 614520
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože slon obsahuje 0,5% di-"isononyl" ftalátu (DINP)
Podle nařízení REACH, ftaláty DEHP, DBP a BBP jsou zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud děti mohou hračku nebo výrobek péče o děti vložit do úst.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celními úřady.
Datum publikace 09.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit