Databáze nebezpečných výrobků

plastová vidlička

Hlášení RAPEX 50/2019

Plastová vidlička na jedno použití, zabalená spolu s ubrouskem v průhledném plastovém sáčku, bez informací v rumunském jazyce.

Typ výrobku TR-03-K-003570
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Vidlička se může snadno rozlomit a uvolňují se z ní plastové části. Ty by mohl uživatel nevědomky spolknout společně s konzumovaným jídlem, což by mohlo vést k dušení či zranění. 
 

Země původu Turecko
Čárový kód 8699303302526
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: dočasný zákaz dodávek, nabídek na dodání a nabízení výrobku (distributor).

Datum publikace 15.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit