Databáze nebezpečných výrobků

Zhorya plastová ponorka

Hlášení RAPEX 19/2015

Barevná plastová ponorka se dvěma koly spojenými kovovou osou a s kormidlem, které roztočí kola. Hračka se dodává v blistru s kartonem uvnitř.

Typ výrobku ZYB-B1071
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek může snadno prasknout, čímž se uvolní malé části (např. přední kolo, kousek plastu kokpitu). Pokud si dítě vloží tyto části do úst, hrozí udušení. Spirálová pružina mechanismu kol se navíc může uvolnit, čímž se zpřístupní ostré body.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 19.05.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit